Derma Roller

DERMA ROLLER? Magjia e  zgjidhjes  se shume problemeve kozmetike !

Me metoden e trajtimit ,protokollet e perdorimit,te cilen ju mund ta gjeni vetem ne Kliniken Venus,perdorimi i kesaj paisje me produktet specifike ,ju do te keni rrezultatet aq shume te deshiruara per problemet qe ju shqetesojne apo ju stresojne prej kohesh.

Derma roller eshte nje paisje e  pabesueshme e cila ne menyre natyrale rrit nivelin e kolagenit dhe elasticitetin e lekures.Me ane te derma roller ju rivendosi kolagenin dhe ndihmoni lekuren te riperterihet  dhe te riparohet ne nivele kozmetike.

Pyetja se cfare kane te perbashket,cikatricet e akneve,rrudhat,striet apo nje lekure jo e njetrajtshme?

Pergjigjia: Mungesa e kolagjenit!Nese trupi juaj duhej te prodhonte me teper kolagen te cilin ju nuk mund ta merni.Duke perdorur derma roller ju ofrohet ne menyre natyrale nje metode per stimuliminn e prodhimit te kolagenit ne lekure.Duke qene se lekura deri ne nje fare mase mund te terhiqet,kur kalon ky limit atehere keputen fijet e kolagenit .Ky eshte ai kolagjen qe mban lekuren te lidhur dhe te furnizuar mire.Ka shume faktor te jashtem te cilet prekin aftesine natyrale te prodhimit te kolagenit ne nivele ; si dieta e personit apo duhanpirja.

Per cfare problemesh mund te perdoret Derma roller?

Per heqjen e cikatriceve te akneve,trajtim I rrudhave/antimoshe,trajtim I strieve,trajtim I celulitit,restaurimi I flokeve si dhe renise se flokeve.

Derma roller perbehet nga mikrogjilpera deri ne rreth 540 te tila,te cilat stimulojne sherimin natyral te plages ne derme duke nxitur prodhimin e kolagenit te ri.Kjo ka nje efekt ne pakesimin e rrudhave,ngushtimin e poreve te zmadhuara dhe permiresimin e tonit dhe elasticitetit te lekures.Kur shoqerohen dhe me ingredient active te cilat aplikohen ne lekure,shpejtesia e penetrimt eshte 0,3% per perdorim,ne varesi te karakteristikave te qelizave si dhe kerztinizimit.Kjo paisje rrit shpejtesine e penetrimit aktiv ne derme dhe epiderme duke krijuar qindra mikrokanale . Ka nje numer te madh rollers ne market,per detajet bejne dhe diferencimin dhe efektet ne kolagenin dermal si dhe epidermen e lekures. Derma roller qe perndorim ne I kane mikrogjilperat ne forme diamante gje e cila perben dhe avantazhet me format e tjera te dermaroller duke garantuar rezultatet me te mira.Ne varesi te procedurave qe perdoren gjatesia e mikrogjilperave varion nga 0.5 mm ne 1,5 mm per trajtime profesionale dhe 0,25mm per perdorim shtepie. Te cilat ne I keshillojme ne menyre qe rrisku te jete sa me I vogel per mundesine e nje infektimi ne kushte shtepie.Ne saje te DTS “SISTEMI I TERAPISE ME GJILPERA NE DISK” ky meso roller krijon rreth 500.000 mikrokanale ne 10 minuta .

Avantazhet:

Nuk ka efekte anesore

Periudhe shume e shpejte sherimi(1-24 ore ne varesi te sensitivitetit te lekures)

Mund te perdoret ne te gjitha tipet e lekures dhe te gjitha sezonet.

Me pak invasive se terapia me laser

Nje alternative shume  e mire per pacientet te cilet nuk ndihen rehat me injeksionet.

PARANDDALIMI I PLAKJES SE LEKURES

Pjese e procesit te  plakjes eshte gjenetike.Si e tille ana gjenetike percakton shume vecanti tonat,si ngjyra e syve,flokeve,genet ne nje fare menyre nese lekura jone eshte e bute dhe elastike ne moshen mbi 60 apo do filloj te bjere qe ne moshen 40 vjec.Por ne kete process ndikojne shume dhe faktoret e jashtem te ambjentit dhe menyres se jeteses.Ka shume menyra per te ndihmuar lekuren tuaj ne menyre qe te ngadalesohen keto procese si;

Nese nuk keni pire cigare mos e pini ,apo nese pini reduktoheni ate.

Mundohuni te beni aktivitet fizike te pakten 2-3 here ne jave kjo  ndhmon ne furniziin e qelizave me gjak te oksigjenuar duke larguar keshtu toksinat nga trupi juaj dhe duke e mbajtur ate me te shendetshem.

Mos rrini shume ne diell sidomos ne oret e nxehta ,vertet te jep kenaqesi banja e diellit dhe noti por dhe kremrat me te mire ne keto ore nuk mund te eleminojne efektin demtues te ketyre rrezeve ne lekure.

Hani dhe pini mire ,hani fruta dhe zarzavate te fresketa dhe pini te pakten 8-10 gota uje ne dite rreth 1,5-2 liter uje vecanerisht nese pini alkol apo  kafe.

Mundohuni te pakesoni embelsirat dhe ushqimet e skuqura.

Dhe nese perseri ju shqetesojne shenjat  e dukshme te demtimit ne lekuren tuaj atehere ju keni ne dispozicion terapi te ndryshme  mjekesore per te luftuar keto probleme.

Fillers-mbushje rrudhave dhe Botoxjane vecanerisht te pershtatshme per njerez te cilet menyren e jeteses e kane shume te zene me pune dhe nuk duan procedura qe kerkojne pak kohe me te gjate per sherim.

Teknologjia me radiofrekuence, eshte e sigurt dhe me ane te nxehtesise qe leshohet ne shtresa te thella te lekures behet nje stimulim ne menyre natyrale te kolagenit.

Piling kimik, permireson pamjen e lekures dhe I jep nje kolor te njetrajtshem duke permiresuar elasticitetin dhe rritur vitalitetin e saj,duke e bere me uniforme lekuren.

Mesoterapia, eshte nje trajtim mjekesor i cili perfshin injektimin e sasive mikroskopike te ekstrakteve natyrale ,agjenteve hemopoetik mjekesor dhe ose vitaminave me ane te nje age fine duke e shperndare ne shtresa te ndryshme te lekures .Ne varesi te sasise se produktit  dhe  cilesise  qe perdoret produkti mesoteraia mund te jeshe shume efektive ne;

-trajtimin e celulitit

-trajtimin e strieve

-trajtimi cikatriceve dhe rrudhave

-nxitja e humbjes ne peshe

-pakeson dhe konturon depozitat yndyrore

-revitalizon lekuren qe plaket dhe qe varet

-nxit daljen e flokeve

Produktet qe ne perdorim per linjen e mesoterapise jane nga me te besueshmet ne market ,te prodhuara ne kushte shume strikte ne laboratore ne Bashkimin Europian dhe te Certifikuara me CE dhe standarte ISO.

Persa i perket trajtimit te strijeve te cilat jane ne formen e vijave ngjyre roze apo te bardhe ne regjione te tilla si ne bark,ne ije ,kofshe etj si rrjedhoje e ndryshimit te menjehershem te peshes apo ne shtatezani si dhe nen influencen hormonale tani ju mund te merrni nje zgjidhje te shpejte(ne kosto dhe rezultate).Produktet  qe perdoren se bashku me derma roller eshte nje produkt lider per mundesite e pakrahasueshme ne rezultatet dhe mundesine natyrale te stimulimit te kolagenit te prodhuar ne lekure pa e demtuar ate.

para trajtimit                                                pas 6 javesh

Trajtimi i celulitit me ane te derma roller kane treguar rrezultate edhe me te mire sesa liposuction e cila eshte me efikase per heqjen e dhjamit ne thellesi sesa te celulitit i cili eshte ne afersi te lekures.Trajtimet e provuara kane treguar se penetrimi i kremrave anticelulit apo dhe vit C eshte rreth 40 here me i madh pas perdorimit te drema roller.Eshte nje kombinim i shkences moderne me akupunkturen orientale e cila pakeson dhe permireson celulitin.

Per sa kohe mundte shihni rezultatet duke perdorur derma roller?

Rrezultatet i shihni ne varesi te procedures te cilen ju doni te beni dhe sa gjate eshte procesi qe do kerkoje per rimodelimin e kolagenit e cila vazhdon dhe me muaj edhe pasi eshte bere procedura me derma roller. Ndryshimet i vereni brenda javes.Lekura juaj ne menyre natyrale rigjenerohet rreth 40 dite keshtu me ane te nje stimulimi ndryshimet jane dramatike dhe te shpejta.

A mund te perdoret ne cdo pjese te trupit?

Zakonisht perdoret ne cdo pjese te trupit;duar,bark ,kofshe. si ne rrushat e syve,ballit,ne qafe,dekolte.

A eshte e sigurte kjo procedure?

Sigurisht,e bazuar ne tekniken e akupunktures orientale ,kjo teknike  eshte perdorur per mijra procedura dhe nuk ka patur efekte anesore te raportuara.

The Scientia Derma Roller eshte  FDA e aprovuar dhe prodhuar nga fabrika me kualitete me te larta dhe te kontrolluara ne pershtatje me standartet  ISO/CE/FDA .