Në Fushen e  Dermatologjisë Kozmetike, mjekët tanë janë ekspertë të Injektimit te Restylane në Shqipëri. Ne jemi gjithashtu një nga praktikat e pakta  ku mjekët tanë kryejnë trajtimet e tyre me Restylane! Ju jeni të sigurtë, pasi jeni në duart e duhura në Qendrën Venus. Trajtimet me Restylane janë një mbushës dermal i lëkurës që përdoret më  shpesh për të luftuar shenjat e dukshme të plakjes.

Është një xhel injektues i acidit Hyaluronik i dizejnuar për të mbushur vijat e holla dhe rrudhat në fytyrë duke shtuar volumin dhe plotësinë. Mbushësit e lëkurës gjithashtu përdoren zakonisht në injeksione të buzëve për të ngjyrosur buzët për të dhënë një pamje më të plotë. Ajo që me të vërtetë e diferencon atë nga mbushësit e tjerë të lëkurës është se ajo është një substancë natyrale, sintetizuese dhe plotësisht e degradueshme dhe nuk kërkon testim të alergjisë para trajtimit.  

Çfarë është përdorimi i trajtimit të injektimit me Restylane?

Trajtimet Restylane përdoren për të zvogëluar pamjen e rrudhave dhe shenjat e plakjes. Punon duke plotësuar linjat dhe rrudhat, e cila shton vëllimin përsëri në fytyrë. Kur injektohet në zonën e trajtimit Injeksione Restylane, vepron me acidin hyaluronic të trupit për të krijuar volum shtesë në zonën e dëshiruar. Pra, jo vetëm që xheli vetë mbush linjat dhe rrudhat,por ajo punon me acidin  hialuronik të trupit për të siguruar një pamje më të natyrshme. Përveç trajtimit të rrudhave, trajtimi i Restylane përdoret për trajtimet e mbushjes së buzëve. Kjo mbushje dermale përdoret zakonisht për të trajtuar zonat e mëposhtme:

* Kujtese: Rezultatet ndryshojnë nga pacienti në pacient. Rezultatet nuk janë të garantuara.

  • Rrudhat nasolabial (linjat e te qeshures)
  • Rreth gojës (linjat e marionetës)
  • Përcaktimi i kufirit të buzëve
  • Përmirësim i  këndeve te gojës
  • Zona e nofulles.

Si  Injektohen  Mbushesit e Lëkurës?

Restylane injektohet direkt në lëkurë, në zonën ku ju duhet të trajtoni. Pasi një trajtim Restylane është bere në fytyrë, lëkura bëhet shumë më e elastike dhe linjat e fytyrës minimizohen. Vëllimi i shtuar dhe cilësi e lëmuar i japin fytyrës tuaj një pamje të shëndetshme, rinore. Trajtimet me mbushje të lëkurës me xhel  veprojne menjëherë duke shtuar volumin për të zvogëluar rrudhat e padëshiruara. Një gjilpërë shumë e hollë përdoret për të minimizuar dhimbjet dhe sikletin. Një krem ​​mpires mund të përdoret për të reduktuar më tej dhimbjen nëse është e nevojshme.

Linja Restylane e mbushësve dermal e cila përfshin Restylane Silk dhe Restylane Lyft, është tashmë një nga trajtimet më të njohura jo invazive të rrudhave në treg për shkak të shpejtesise dhe efektivitetit të saj. Kur prodhuesi i trajtimit të lëkurës Galderma njoftoi se dy mbushësit e tij të ri të zvogëlimit të rrudhave të acidit hialuronik Restylane kishin marrë miratimin e FDA në dhjetor 2016, njoftimi u prit me shumë emocion nga dermatologet dhe pacientët gjithashtu.

Linja Restylane e mbushësve, e cila përfshin Restylane Silk dhe Restylane Lyft, është tashmë një nga trajtimet më të njohura jo invazive të rrudhave në treg.

Dy trajtimet e reja per injektim, të quajtura Restylane Refyne dhe Restylane Defyne, të dyja adresojnë perdorimin per rrudha të moderuara deri te të thellat dhe mund të ndihmojnë për rinovimin e pamjes tuaj.

Në Qendrën Venus, dermatologët tanë të certifikuar nga bordi janë në mesin e një grupi të zgjedhur të mjekëve shqiptarë të zgjedhur për të ofruar trajtime të reja dhe që kanë përvojën, orientim dhe aftësi për të përcaktuar trajtimin më të mirë të rrudhave të fytyrës për ju. Linja Restylane e injektimeve të mbushjes së fytyrës. Fillerët e fytyrës Restylane janë bërë të gjitha me një xhel biodegradues nuk përmban përbërës të bazuar tek kafshët, gjë që praktikisht fshin çdo shans për një reaksion alergjik.

E gjithë linja e mbushësve të lëkurës është prodhuar me acid Hyaluronic (HA), një substancë natyrale hidratuese që gjendet gjithashtu në trupin e njeriut, duke e bërë atë biokompatibil dhe të sigurt për t'u përdorur si një mbushës i injektueshëm.

Acidi hialuronik sintetizohet lehtësisht me lëkurën tuaj, duke u lidhur me perberesit e lëkurës suaj për mbajtjen optimale nivelin e hidratimit. HA injektohet ne lëkurën tuaj duke mbushur hapësirat boshe mes elastines dhe fibrave të kolagjenit , thellë brenda lëkurës tuaj. Me nivelet e duhura të acidit hialuronik, lëkura juaj është më e butë, më e tonifikuar dhe më e re.

HA mbush lëkurën, të tilla si Restylane Lyft dhe Restylane Silk, janë të pajtueshme ne trupin tuaj  dhe se trupi juaj i thith më lehtë dhe në mënyrë të sigurt. Lëkura juaj duket dhe ndihet më e re dhe më e freskët, duke ju dhene nje pamje me te bukur.

 Çfarë e bën Restylane Refyne dhe Restylane Defyne Unike?

Dy trajtimet e reja Restylane konsiderohen si "mbushje të ardhshme" të mbushësve të lëkurës HA sepse ato janë prodhuar duke përdorur një teknologji të re inovative të quajtur XpresHAn, e cila u jep këtij xheli më shumë fleksibilitet dhe mbështetje sesa mbushësit e tjerë HA. Me fleksibilitetin që Restylane Refyne dhe Restylane Defyne japin, xhel mbushës lëviz lehtë me lëkurën tuaj, duke lejuar lëvizjet e fytyrës tuaj të duken dhe të ndjehen të natyrshme, por ekziston një dallim i vogël midis këtyre mbushësve revolucionarë. Restylane Refyne është për trajtimin e palosjeve të moderuara në të thella, të rrudhave, të linjave dhe të rrudhave. Është projektuar për të korrigjuar palosjet nasolabiale dhe është më fleksibël nga të dy trajtimet, duke ofruar kështu përmirësime më të buta dhe më delikate. Restylane Defyne gjithashtu trajton palosje të moderuara, të thellë të fytyrës dhe rrudhave, por është projektuar posaçërisht për të shkuar më thellë. Xhel është pak më pak fleksibël, që do të thotë se ajo siguron mbështetje shtesë për mbështjellje dhe rrudha më të thella.

Mbushës për lëkurën ideale për pacientët e parë. Një nga arsyet që Restylane Refyne dhe Restylane Defyne janë pare shumë nga mjekët dhe pacientët është se ato janë projektuar, pjesërisht, për pacientët të cilët kane qenë më parë në mëdyshje për të provuar mbushjet dermale. Jo vetëm që dy produkte të reja ofrojnë më shumë flekibilitet në të gjithë linjën e mbushësve të fytyrës, por teknologjia inovative me të cilën ato janë bërë siguron rezultate delikate dhe fleksibile që i bëjnë mbushësit HA të përsosur nëse keni qenë në mëdyshje në të kaluarën.

Përveç kësaj, praktikisht nuk ka kohë joproduktive të nevojshme për këto mbushëse të fytyrës. Efektet anësore të mundshme zakonisht janë të lehta dhe nuk zgjasin më shumë se disa ditë. Disa nga efektet anësore të mundshme të Restylane Refyne ose Restylane Defyne që mund të ndodhin si në vijim: skuqje, ënjtje, nxirje, kruarje.

Cila është më e mirë për ju?

Kjo pyetje mund të përgjigjet vetëm gjatë një takimi në praktikën tonë në Venus Center. Gjatë këtij konsultimi, dermatologët tanë mund të përcaktojnë nëse Restylane Refyne ose Restylane Defyne është trajtimi më i mirë i rrudhave të fytyrës për ju bazuar në thellësinë e linjave dhe rrudhave që dëshironi të trajtoni, ndër faktorët e tjerë. Në fakt, në disa raste, një kombinim i dy mbushësve mund të jetë plani më efektiv pasi të dy mbushësit e fytyrës mund të administrohen në të njëjtën seancë trajtimi. Këto dy mbushës të rinj të lëkurës janë shumë të efektshem, kështu që nëse keni vija qeshjeje që dëshironi të reduktoni, Restylane Refyne ose Restylane Defyne mund të jenë trajtimi ideal për ju.

Për të mësuar më shumë, mos hezitoni të planifikoni një konsultim në Qendrën Venus duke telefonuar (+355) 42 364 399/ 682293633.

 Restylane Silk është një mbushës krejtësisht i ri i lëkurës nga krijuesit e Restylane që sapo ka marrë miratimin nga FDA! Restylane Silk është një xhel me kristale me lidocaine 0.3%. 
Lidokain është një anastezik lokal i zakonshëm dhe shtimi i saj në formulën Restylane do të thotë ulje diskomfortit gjate trajtimit.

Restylane Silk është formuluar me acid hialuronik, një substancë që ndodhet natyrshëm në trup. Restylane silk nuk është i bazuar në kafshë dhe eshte pa proteina shtazore.

Zakonisht përdoret për shtim të buzëve dhe për mbushjen e linjave të imta dhe rrudhave. Bëhu një nga të parët që provon këtë trajtim injektabel të markës së re!

Mjekët tanë kryejnë të gjitha trajtimet e Restylane Silk - ata nuk delegojnë trajtime injektuese te infermierët praktikuesit dhe asistentët, siç bëjnë shumë doktorë. Ju jeni në duar të sigurta me një trajtim Restylane silk ne Venus Center.

Për çfarë përdoret Restylane silk?

Restylane Silk është një mbushës i lëkurës i dizejnuar për shtim jo-kirurgjikal të buzëve, si dhe për të shtuar volumin dhe butësinë duke plotësuar linjat e bukura dhe rrudhat. Restylane Silk punon me acidin hyaluronic të trupit për të shtuar volumin, duke siguruar një pamje të natyrshme dhe më të re.

Si është injektuar  Restylane Silk?

Restylane Silk është injektuar drejtpërdrejt në cilëndo pjesë të fytyrës që dëshironi të trajtoni. Sapo të injektohet, krijon një pamje më të butë dhe më të re, duke plotësuar linjat e imta dhe rrudhat, ose duke lëmuar buzët. Restylane Silk vepron menjëherë duke siguruar vëllim në zonën e injektuar. Ekipi ynë i dermatologëve të ekspertëve përdor një gjilpërë jashtëzakonisht të hollë ose një kanulë m e cila u miratua kohët e fundit nga FDA, për të minimizuar dhimbjen dhe sikletin duke siguruar plotësinë e buzëve. Restylane Silk gjithashtu ka shtuar 0.3% lidokainë. Kjo lidokaine funksionon si një anastezik lokal për të reduktuar dhimbjen dhe siklet edhe më tej. 

Cili është dallimi midis Restylane dhe Restylane Silk?

Dallimi kryesor është se Restylane Silk përmban 0.3% lidocaine. Shtimi i lidokainës në formulën e provuar të Restylane siguron përfitimin e reduktimit të ndonjë shqetësim ose dhimbje të lidhur me procedurën. Injektimi i Restylane Silk është më i pershtatshem per mbushje pa dhimbje.