Venus Akademi fillon aktivitetin e pare te saj ne Nentor me Masterklas ne Make-up & Bodypainting dhe ne Janar me kurset per Estetiken.

Deshiron qe te jesh Ti ,nje nga ato qe do kene fatin per te asistuar ne London Fashion week?

Venus Training Center do ofroje dy vende per te qene pjesemarrese ne kete Event.

Regjistrimet kane filluar. Ne 14-15 Nentor do te zhvillojme Makeup & Bodypainting Masterclas Profesional dy ditor tek Hotel Rogner ora  13:00-19:00 me Makeup Artist nga Londra Jo Sugar dhe Bobbi Bicker.

Joanne eshte nje Makeup artist profesioniste, trajnuse e akredituar ne Londer, ajo eshte instruktore ne shkolla te ndryshme per makeup dhe bukurie ne Londer dhe neper Europe. Me 18 vjet eksperjence ne industri, dhe me nje liste klientesh te gjate me Celebrities dhe kompani te njohura boterore, duke punuar ne Editorial, Beauty, High Fashion, Pasarela Mode, Magazines, TV, Music Videos, Filma.Ajo vjen per here te pare ne Shqiperi per te ndare eksperiencen e saj me ju.

Bobbi Bicker e njohur tashme ne Shqiperi nga rrjetet televizive dhe publikime te shumta, ajo ka sjell shpesh here prane nesh artin e te pikturuarit ne trup dhe makeup. Bobbi eshte Piktore me baze ne Londer, filloi Bodypainting rreth 12 vjet me pare dhe  ben kete pune profesionalisht. Punet e saj jane pare neper pasarela mode, evente, TV, publikime ne revista te ndryshme boterore, ajo ka fituar mjaft çmime dhe gjithashtu shpesh here eshte juriste ne konkurse te ndryshme per Bodypainting. Bobbi gjithashtu trajnon ne Kolegjin e bukurise dhe makeup ne Londer. Reth 3 vitesh ben Livestreaming ne Periscope App ne Twitter ku ben Art & Bodypainting tutorials, miliona njerez e shohin cdo muaj, pasioni i saj eshte te inspiroj dhe te ndaj njohurite e saj me njerzit qe dashurojn Artin. Mos e humbisni shansin. Vendet jane te limituara prandaj nxitoni te regjistroheni sa me pare per te siguruar vendin tuaj.

Kemi shume surpriza te bukura per studentet tane. Masterclaset do te zhvillohen tek #HotelRogner Tirana-Albania ora 13:00-19:00

Per me shume info dhe regjistrime na kontaktoni www.venusderm.com E:info@venusderm.com T: 0682293633 / 042364399.

Pas eventit do pajiseni me Certifikate.

Ktheni Pasionin tuaj ne profesion

https://www.facebook.com/events/2017982124970843/?active_tab=about

https://www.venusderm.com/details/190-masterklas?fbclid=IwAR1kaUsvsA4-0hg8jrcQxd0ye9NLMk0CQvxEJn8Iill-UwgzFN_pH1PZajM