Qendra Venus, është një nga qendrat më profesionale të trajtimit të lëkurës në vend. Nëse jeni të pakënaqur me rrudhat në buzët tuaja, rreth gojës ose nën sytë tuaj, edhe pse keni provuar trajtime të ndryshme, atëherë shtimi më i ri i familjes Juvederm këtu në Shqipëri, Volbella, mund të jetë përgjigja që ju keni kërkuar për të. 

Kontaktoni me ne duke telefonuar +355 68 22 93 633 ose duke na kontaktuar në internet për të mësuar më shumë dhe për të planifikuar një konsultim informativ me ekipin tonë të dermatologjisë.

Venus është Qendra e parë në Shqipëri e cila ofron këtë trajtim të mahnitshëm të dermatologjisë!

Kur plakeni, humbni vëllimin në lëkurën tuaj, gjë që rezulton me rrudha, vija  sidomos në fytyrë. Rreth gojës, buzët tuaja dalin jashtë dhe humbasin përkufizimin rreth kufijve të tyre. Për më tepër, linjat e marionetave zhvillohen dhe formojnë linjat e duhanpirësve. Juvederm Volbella mbushës për volumin e buzëve eshte kujdesur qe rezultatet te  duken të natyrshme, të tilla si: Zbutja e linjave perioreale (linjat e duhanpirësit), linjat vertikale që formohen rreth buzëve, zakonisht për shkak të zgjatjes së buzëve, Plumping, linjat marionetë (linjat që çojnë nga buzë buzët tuaja në mjekren tuaj) Korrigjimi i rënies së kendeve te buzëve që ju jep pamjen e njeriu te merzitur, Rritja e harkut tuaj të kupidit (si "M", në qendër të buzës suaj të sipërme). Shtimi i konturit te buzës duke theksuar kufirin e vermillion (skicë e buzëve), Trajtimi në sy-nëse keni qese në sytë tuaj për shkak të humbjes së vëllimit të lëkurës, ju e dini sa e pamundur është të përdorni kozmetikë për të mbuluar qepallat tuaja të ulëta. Ju dukeni i lodhur dhe madje si i sëmurë. Përdorimi i injektimit të Juvederm Volbella ndihmon në përmirësimin e kësaj zone duke e hequr atë nëpërmjet vëllimit të përmirësuar dhe plotësisë. Rezultatet mund të jenë spektakolare - fytyra juaj duket e freskët dhe e rinovuar.

Juvederm Volbella përdor një formulë të re, të patentuar të acidit Hyaluronic (HA) të zhvilluar nga prodhuesi Allergan. I quajtur Vycross, është një teknologji që zvogëlon thithjen e ujit të mbushësit, që do të thotë më pak ënjtje se produktet e tjera HA pa këtë teknologji revolucionare. Studimet gjithashtu tregojnë rezultate më të gjata. Xheli Volbella është tepër i butë dhe përmban lidocain, i cili redukton ndjesinë e ndjeshmërisë që shumë pacientë përjetojnë ne çdo trajtim të buzëve ose injeksione të trajtimit të rrudhave. Juvederm Volbella jep rezultate që zgjasin 12 muaj të plotë, që do të thotë se ekziston një shans shumë i mirë që ky shtim i buzëve ose trajtimi i zbutjes së rrudhave është shumë kosto-efektiv.

Efektet e mundshme anësore

Si me shumë trajtime dermatologjike, duhet të priten efektet anësore të mbushësve  të buzëve Volbella, edhe pse ato janë normalisht të lehta dhe të përkohshme. Efekte të tilla anësore në pikën e injektimit të Volbella përfshijnë si në vijim: ënjtje, skuqje ,që mund te kruhet, nxirje, dhimbje ose gunga të vogla, njolle.

Këto shpërndahen brenda një jave, por nëse pacientet kane ndonje shqetesim duhet të kontaktojnë ekspertët e Volbella në Qendrën Venus.

Cilat janë Përfitimet?

Ka arsye të panumërta për të zgjedhur Juvederm Volbella kur merret parasysh kujdesi i lëkurës. Vetëm disa nga këto arsye përfshijnë:

  • Trajtim efektiv i rrudhave
  • Përmirësim i mire i cili ka më pak dhimbje
  • Rezultatet që duken më të natyrshme
  • Koha e rikuperimit më e shpejtë
  • Rezultatet më të gjata
  • Ruajtja e rezultateve një herë në vit, duke kursyer më shumë para në xhepin tuaj
  • Pak efekte anësore (zakonisht afatshkurtra)    
  • Pothuajse asnjë injeksion joproduktiv 
  • Buzët e buta

Jini të vetëdijshëm se Volbella, ndërkohë që është shumë efektive në përcaktimin dhe zbutjen e kontureve të linjave të buzëve tuaja, nuk do të japë vëllimin e buzëve, ashtu si plotësuesit e tjerë bëjnë. Nëse doni zbutjen delikate të rrudhave të gojës dhe zgjerimin e buzëve, merrni parasysh Juvederm Volbella.