A jeni duke vuajtur nga shenjat e hershme të varjes  dhe dobësimit të lëkurës, por nuk doni të bëni një ndërhyrje të plotë kirurgjikale?

Dermatologjia Kozmetike ka një zgjidhje për ju.

Ne jemi një nga praktikat e para në Shqiperi  qe kemi ofruar aprovimin e fundit te threads Lift, një ndërhyrje jo-invazive, jo-kirurgjikale që merr vetëm 45 minuta për të kryer dhe shikon rezultate të menjëhershme dhe afatgjata që përmirësohen vetëm me kalimin e kohës .Mjekët tanë janë të trajnuar në këtë procedurë dhe ne jemi të lumtur t'u ofrojme  pacientëve tanë ate që dëshirojnë, heqjen dhe përtëritje të plotë pa anestezi, prerje, dhimbje dhe kohë shërimi të kirurgjisë së plotë. Për të mësuar më shumë rreth Threads Lift dhe për të parë nëse jeni kandidat, planifikoni një konsultim me një nga kirurgët tanë dermatolog të certifikuar nga bordi sot!

Telefononi +355 68 22 93 633 për të bërë vleresimin tuaj.  

Çfarë është threads Lift?

Threads Lift është një alternativë jo invazive ndaj një ndërhyrje tradicionale kirurgjikale. Kjo ndihmon për të trajtuar humbjen e vëllimit, si dhe laksicitetin -leshimin  e lëkurës ,jo vetëm ben terheqjen e menjëhershme të lëkurës, por edhe prodhimin afatgjatë të kolagjenit. Sutura të shpërndara në mënyrë të posaçme me dy drejtimd përdoren për të rregulluar mekanikisht indin e thellë derisa prodhimi i kolagjenit siguron biologjikisht fiksimin e indeve. E gjithë procedura zgjat vetëm 45 minuta dhe nuk kërkon prerje ose anestezi. Në vend të kësaj, lidokaina është injektuar në vend për të siguruar komoditetin e pacientit gjatë trajtimit. threads Lift ofron një përmirësim të madh në sajë të përdorimit të fijeve të tretshme  të përbërë nga një material i rezorbushem . Ky material ngadalë shpërbëhet pasi trupi krijon ind, e cila siguron një ashensor natyror për fytyrën në vendin e tyre. , këto avantazhe rezultojnë në efektet afatgjata të threadsLift duke shmangur efektet e mundshme anësore të ndjeshme nga pacientët  threadsLift siguron shtrëngimin dhe terheqjen e lëkurës jo kirurgjikale në një mënyrë që është efektive dhe e sigurt.

Jini ndër të parët në vend që të provoni këtë trajtim revolucionar në Venus Center

Ngre dhe rigjeneron, për një pamje me më të re

Aplikimi threads i terheqjes dhe rigjenerimit ndihmon në mbledhjen e lëkurës dhe konturimin e fytyrës, duke ju lejuar të shikoni më të mirën tuaj absolute. Së pari, indet ngrihen brenda nga suturat, duke siguruar terheqje të menjëhershme dhe konturim. Tjetra, suturat stimulojnë prodhimin e kolagjenit, duke lejuar një efekt rigjenerues që do të thotë se lëkura do të vazhdojë të duket më mirë, më e fortë, me e mbushur dhe më rinore me kalimin e kohës.  Gjatë një ndërhyrje tradicionale kirurgjikale, humbja e volumit nuk është adresuar. Një terheqje e fytyrës VETËM forcon lëkurën, duke reduktuar kështu pamjen e leshuar duke mos adresuar humbjen e vëllimit themelor. 

Koha e Rimëkëmbjes Pas threadsLift.

Një tjetër përfitim i madh i ndërhyrjes jo-kirurgjike  është se pas procedurës, mund të jeni pak të fryrë, të kuqe ose pak nxirje. Këto efekte anësore janë të zakonshme dhe  zgjidhen vete brenda disa ditëve ose deri në disa javë në raste të rralla. Nxirja mund të ndodhë gjithmonë pas traumave në lëkurë, por ka hapa që mund të merrni për të minimizuar rrezikun, duke përfshirë: Pacientët që marrin medikamente që hollojne gjakun si aspirina ,duhet të konfirmojnë me mjekët e tyre të kujdesit parësor nëse duhet të ndalojnë medikamentet para procedurës Ndaloni marrjen e shtesave të gjakut si vaji i peshkut për të paktën dy javë më parë, Vizito një kirurg dermatolog të kualifikuar, me përvojë, të certifikuar nga bordi për trajtimin tuaj. Shmangni alkolin për një javë apo më shumë përpara procedurës .Përdorni shtesat arnica para dhe pas procedurës Këto nuk janë aspak një garanci që ju nuk do të keni efekt anesor, por ato do të ndihmojnë për të minimizuar shanset tuaj për efekte anesore .

Nëse ju bëni nxirje pas procedurës, mund të menaxhohet lehtë me arnica dhe me ilaçet te rekomanduar nga doktori juaj, dhe mund të mbulohet me make-up. Skuqja gjithashtu mund të mbulohet me make-up. Ënjtja mund të menaxhohet duke mbajtur lart kokën në çdo kohë, duke përfshirë gjumin dhe duke rregulluar rregullisht zonën e prekur.

Planifikoni një Konsultim Sot Nëse mendoni se ju ose dikush që njihni mund të jetë një kandidat i mirë për ndërhyrjen jo-kirurgjikale të threads lift, mos hezitoni të kontaktoni ekspertin, kirurgët dermatologë me përvojë në Venus Center për një konsultim.

Ne jemi krenar që jemi një nga praktikat e para Shqiperi qe ofrojme këtë teknologji të re revolucionare dhe ne presim me padurim t'i ndihmojmë pacientët tanë të duken dhe të ndihen mirë me këtë procedurë.

Na telefononi në +355 68 22 93 633 për të mësuar më shumë dhe për të planifikuar konsultimin tuaj sot!