DERMAGENETIC

SERUM ME VIT C ME % ME TE LARTE ME VETI KUNDER PLAKJES DHE NJOLLAVE KAFE,ANTIOKSIDANT I FUQISHEM

BOTOLIFT e pasur ne komplekse te faktorit te rritjes qelizore e formuluar per te marre rrezultate per nje lekure te thate ne menyre kronike dhe plakje te parakoheshme.Stimulon prodhimin e kolagjenit,pakeson rrudhat,parandalon tharjen dhe permireson humbjen e nivelit te hidratimit nderkohe qe rregullon procesin e rrudhave

Krem Dielli SPF -75 ml
Linja e Kremrave te diellit SPF 20, 30, 50 me veprim të trefishtë: hidratim - antioksidim - mbrojtje nga dielli. Ofron mbrojtjen e maksimale nga rrezet UVA dhe UVB deri në shtresat më të thella të lëkurës. Të pasura me antioksidantë që neutralizojnë radikalet e lira - përgjegjës për plakjen e parakohshme, pikat e pigmentimit dhe dehidratimin e lëkurës. Përmirësimi i mikrocirkulacionit të lëkurës, mbrojtja e ADN-së të qelizave të lëkurës që parandalon plakjen e parakohshme. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës dhe fototipet.

MATI
Xhel /krem për zvogëlimin e rrudhave rreth zonës së syve. Ajo përmban faktorët e nxitjes se prodhimit te Hyaluronic Acid dhe enzimat bashkë që ndihmon ne rritjen e energjisë në mitokondri. Krem Mati zvogëlon pamjen e linjave të imta dhe rrudhave statike, zvogëlon inflamacionin dhe ënjtjen e zonës së syve. Rezultatet janë të dukshme brenda 2-3 ditëve. Rekomandohet vetëm nga profesionistët e lëkurës. Mati krem mund të përdoret një ose dy herë në ditë (AM-PM) ose sipas protokollit.

Alpha Serum pengon procesin e plakjes se lekures duke e rigjalleruar dhe lemuar ate. Permban Retinol, vitamine C, E dhe F , perberesit me efikase antirrudhe. Ndihmon ne prodhimin e kolagjenit dhe elastines , rregullon procesin e keratinizimit dhe stimulon riperteritjen e qelizave. Ideale per te gjithe tipet e lekures.